Monteurzimmer Bad Honnef

Przestrzeń dla instalatorów Bad Honnef

Bad Honnef (Plz: 53604) położony jest w szczególnie malowniczej okolicy między Renem a Parkiem Krajobrazowym Siebengebirge. Odwiedź piękne dzielnice Rhöndorf, Rommersdorf-Bondorf, Selhof lub Aegidienberg lub odwiedź Konrad-Adenauer-Haus z jego niezwykłym pomnikiem dla pierwszego kanclerza Republiki Federalnej Niemiec. Odkryj wiele parków lub zrelaksuj się na wolnej od samochodów wyspie Grafenwerth. Do dyspozycji gości jest także basen na wolnym powietrzu, który zaprasza do relaksu po pracy w lecie.

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne to: Löwenburg, Drachenfels i Großer Ölberg. Z zapleczem gastronomicznym w plecaku rozciągają się widoki na Breiberg, Himmerich i Leyberg. Wszystkie miejsca turystyczne są łatwo dostępne z Rhöndorf, Rommersdorf, Stadtmitte, Selhof i Aegidienberg. Bezpłatne miejsca parkingowe znajdują się w Rhöndorfie (Ziepchesplatz), Rheinpromenade (końcowa linia zatrzymywania 66) i Schmelztalstraße L 144 (parking pieszy). W Rhöndorfie (dystansowy dworzec kolejowy/parking ok. 10 minut) oraz w schronisku młodzieżowym w Selhof znajdują się oznakowane punkty dojazdowe do Rheinsteig. (Dystansowy dworzec kolejowy/przestrzeń parkingowa ok. 30 minut).

Po przeciwnej stronie Renu Rolandsbogen jest popularnym celem wycieczek. Polecamy również wycieczkę do Muzeum Arp-Museum Bahnhof Rolandseck.

połączenia transportowe

Sieć transportu publicznego zapewnia dobre połączenie z Kolonią/Bonn (port lotniczy) i Koblenz pociągiem (Regionalny Ekspres) do Kolonii/Bonn i Koblenz, do Bonn/Beuel i Siegburg (dworzec kolejowy ICE) tramwajem (pociąg podmiejski, metro) oraz w mieście z różnymi liniami autobusowymi i taksówką kolekcji.
Najbliższy przystanek autobusu znajduje się zaledwie 100 m od miejscowości Monteurzimmer Bad Honnef w Aegidiusplatz na Aegidienberger Straße. Można tu dojechać do linii 560 i 562, a na stacji Bad Honnef dojechać pociągami w kierunku Bonn, Kolonii i Koblencji. Ponadto linia tramwajowa 66 prowadzi do miejscowości Bad Honnef, skąd można dotrzeć do miejscowości położonych na Renie pomiędzy Bad Honnef i Siegburg.

Dojechać można w ciągu kilku minut samochodem do A3, skąd można dojechać do Siegburga, Troisdorf, Neustadt (Wied) i Ferntal w ciągu 15 minut od normalnego ruchu.

Święta miejskie Bad Honnef to coś wyjątkowego. Wyjątkowe tło miasta, zadbany handel detaliczny o wyjątkowej atmosferze pomiędzy domami z muru pruskiego a willami z epoki Gründerzeit mają wyjątkowy urok, a bogata oferta gastronomiczna oferuje gościom ciepłe przyjęcie. Odwiedź nas na przykład pod Martinimarkt lub Rosenfest. Dziennik jest spakowany, bo w Bad Honnef zawsze coś się dzieje!

Wokół Monteurzimmera Bad Honnef znajduje się szeroka gama obiektów handlowych. Oprócz supermarketu, który znajduje się w odległości krótkiego spaceru (otwarty od 08:00 do 22:00) znajdują się 4 inne supermarkety, do których można dotrzeć samochodem w 5 minut oraz kilka stacji benzynowych, z których trzy są czynne 24 godziny na dobę.

Bonn

Bonn (Plz: 53111) to nowoczesne, tętniące życiem i kosmopolityczne miasto o ponad 2000 latach historii. Miejsce narodzin Beethovena leży bezpośrednio na Renie i otoczone jest piękną przyrodą. Stare Miasto z rozległym deptakiem zaprasza do spacerów, około 30 muzeów, a liczne imprezy sportowe i muzyczne zapewniają rozrywkę i urozmaicenie. Poznaj wiele aspektów miasta, które charakteryzuje radość życia i gościnność Nadrenii!

Każdego roku od maja do września na najpiękniejszych odcinkach Renu odbywa się widowisko fajerwerków „Ren w płomieniach“. W pierwszy majowy weekend świecący pożar Bengalu oświetli banki i zabytki łączące Linz z Bonn.

Góry i zamki wyglądają pięknie, krajobraz jest romantycznie wystawiony. Otoczony pięcioma pokazami sztucznych ogni, świątecznie oświetlona flota statków powraca z Linzu do Bonn, aż do momentu, gdy w Rheinaue w Bonn w sobotnim wieczorze w Bonn na szczycie kulminacyjnej chwały powraca muzyczno-synchroniczny spektakl ogniowy. Oprócz ekspozycji fajerwerków, Rheinaue w Bonn oferuje program rozrywkowo-sceniczny od piątku do niedzieli.

Kolejną atrakcją jest coroczny „Puetzchens Markt“. Oprócz różnorodnych przejażdżek, w ofercie znajdują się również specjały kulinarne.

Z Bonn istnieją różne połączenia z okolicznymi miastami, takimi jak Siegburg, Troisdorf i Kolonia. Dojazd pociągiem jest łatwy.

HENNEF

Miasto – kraj – rzeka: Te trzy pojęcia charakteryzują Hennef (Plz: 53773) jako kontrast między młodym nowoczesnym miastem a jego ponad 90 wioskami w starym krajobrazie kulturowym u stóp Siebengebirge, Bergisches Land i Westerwald. Hennef liczy ponad 46 000 mieszkańców i zajmuje powierzchnię ok. 105 km2.

Hennef położony jest bezpośrednio przy autostradzie A560, która łączy autostrady A3 i A59. Stamtąd w krótkim czasie można dotrzeć do Bonn, Troisdorf, Siegburg i Bad Honnef. Istnieją również niezawodne połączenia autobusowe do tych miast.

Miasto zachwyca udaną mieszanką miejskiego stylu i sielanki wiejskiej. Wokół nowoczesnie zaprojektowanego rynku w centrum i wzdłuż Frankfurtutera Strasse znajduje się wiele sklepów i atrakcyjna oferta gastronomiczna. Barokowe dziedzińce i zabudowania przemysłowe z czasów Gründerzeita świadczą o żywej historii miasta. Szeroki wachlarz imprez przez cały rok z licznymi atrakcjami uzupełnia ofertę w centrum i wioskach.

Położone w pagórkowatym krajobrazie Doliny Zwycięstwa, miasto otoczone jest licznymi wioskami. Tereny rekreacyjne Bergisches Land i Westerwald zaczynają się tuż na wschód od miasta przy wejściu do dolin Siegtal, Bröl i Hempbach.
Elementem łączącym region jest rzeka Sieg wraz z dopływami Bröl i Hanfbach przez malownicze łąki i doliny.
Malowniczy krajobraz doliny Sigtal sprawia, że serce każdego miłośnika przyrody bije szybciej. Rozległa sieć szlaków turystycznych prowadzi przez Siegauen, rezerwaty przyrody, malownicze wioski i zalesione grzbiety: cisza i spokój w dziewiczej przyrodzie

Monteurzimmer Bad Honnef